یاری 25 میلیون دلاری بانک توسعه آسیا به تاجیکستان برای خرید واکسن

به گزارش وبلاگ کانوپلو، بانک توسعه آسیایی به دولت تاجیکستان برای خرید واکسن 25 میلیون دلار یاری می نماید.

یاری 25 میلیون دلاری بانک توسعه آسیا به تاجیکستان برای خرید واکسن

به گزارش خبرنگار وبلاگ کانوپلو در دوشنبه، بانک توسعه آسیایی برای خرید واکسن و تقویت پتانسیل تاجیکستان در زمینه اجرای برنامه واکسیناسیون به این کشور 25 دلار اعطا می نماید.

ماساسوگو آساکاوا رئیس بانک توسعه آسیایی گفت که واکسن های ضد کرونا زندگی مردم را نجات می دهند و برای تسریع فرایند بهبود مالی در تاجیکستان و سایر کشورها از اهمیت حیاتی برخوردار هستند.

بنابر سخنان وی، به وسیله این پروژه و همکاری نزدیک با شرکای توسعه تاجیکستان، بانک توسعه آسیایی مجددا تعهد خود برای یاری به این کشور برای غلبه بر بیماری همه گیر و بازگشت هرچه سریعتر به شرایط عادی را تایید می نماید.

این پروژه از اجرای برنامه ملی تاجیکستان برای واکسیناسیون مردم پشتیبانی می نماید. در چارچوب این پروژه فرایند خرید و تحویل حدود 3 میلیون دوز واکسن با وسایل جانبی برای بیش از 1.3 میلیون نفر، حدود 14 درصد جمعیت تاجیکستان، سرمایه گذاری می گردد.

دولت تاجیکستان میخواهد حدود 62.5 درصد از کل جمعیت خود، یعنی همه افراد بالای 18 سال را واکسینه کند.

تاجیکستان در سال 1998 میلادی به بانک توسعه آسیایی پیوست. از آن موقع این بانک به بزرگترین شریک توسعه چند جانبه این کشور تبدیل شده و برای اجرای طیف گسترده ای از پروژه هایی در زمینه های مختلف، از راهبردهای استراتژیک جاده و انرژی تا امنیت غذایی و خدمات اجتماعی به مبلغ کلی حدود 2.2 میلیارد دلار، از جمله بیش از 1.6 میلیارد دلار به صورت یاری بلا عضو، در اختیار تاجیکستان قرار داده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "یاری 25 میلیون دلاری بانک توسعه آسیا به تاجیکستان برای خرید واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری 25 میلیون دلاری بانک توسعه آسیا به تاجیکستان برای خرید واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید